Baltic Connection

International Theatre Festival

12.–17.11.2019

oma kalenteri (0)

Perjantai 15.11.

FESTIVAALIOHJELMISTO PÄHKINÄNKUORESSA

Täältä näet festivaalin koko ohjelmiston. Päivitämme sivulle myös mahdolliset muutokset ja esitysten lipputilanteen festivaaliviikon edetessä.

TIISTAI
16:30-18:00 Kate McIntosh: In Many Hands (Cirko, Maneesi) Suomen ensi-ilta LOPPUUNVARATTU*
17:15-19:00 Rhiannon Newton & Vidha Saumya: Long Sentences workshop, avoin työpaja (Teatterikorkeakoulu) Vapaa pääsy
19:00 Anna-Mari Karvonen: Asennot (Q-teatteri)
20:00-21:30 Kate McIntosh: In Many Hands (Cirko, Maneesi) LOPPUUNVARATTU*
22:00-23:00 Al2Be3 (Kallion kirkko) Vapaa pääsy

KESKIVIIKKO
11:30-13:30 Masi Tiitta: La Mer (Diakonissalaitoksen kirkko) Vapaa pääsy
16:30-18:00 Kate McIntosh: In Many Hands (Cirko, Maneesi) LOPPUUNVARATTU*
19:00 Anna-Mari Karvonen: Asennot (Q-teatteri)
19:00 Emilia Kokko: how to host something as a cloud (Kiitoradankuja 9, Vantaa) Ensi-ilta LOPPUUNVARATTU*
20:00 Kate McIntosh: In Many Hands (Cirko, Maneesi) LOPPUUNVARATTU*

TORSTAI
10:00-15:00 Kate McIntosh: Misuse / Displace: strategies for installation and performance, workshop (ennakkoilmoittautuminen työpajaan päättynyt)
15:00-17:00 Masi Tiitta: La Mer (Diakonissalaitoksen kirkko) Vapaa pääsy
17:00-18:15 Conversations with Objects (Puoli-Q) Vapaa pääsy
19:00 Anna-Mari Karvonen: Asennot (Q-teatteri)
19:00 Laine, Nylund, Palo: Matter (Puotilan ostoskeskus) Ensi-ilta LOPPUUNVARATTU*

PERJANTAI
10:00-15:00 Kate McIntosh: Misuse / Displace: strategies for installation and performance, workshop (ennakkoilmoittautuminen työpajaan päättynyt)
14:00-16:00 Posthuman Theatre: Studies in Non-Human Acting (Kiasma teatteri) LOPPUUNVARATTU*
17:00 Laine, Nylund, Palo: Matter (Puotilan ostoskeskus) LOPPUUNVARATTU*
19:00-19:30 Francesca Grilli: Sparks (Taidekoti Kirpilä) Suomen ensi-ilta
19:00 Emilia Kokko: how to host something as a cloud (Kiitoradankuja 9, Vantaa) LOPPUUNVARATTU*
19:00-21:00 Masi Tiitta: La Mer (Diakonissalaitoksen kirkko) Vapaa pääsy, Esityksen aikana Marianne Henriksson soittaa urkuja.
20:00-03:00 Love Me in November Club (Cirko, Maneesi) K-18, Vapaa pääsy

LAUANTAI
10:00-16:00 Halt Colonial Powers! -seminaari (Suomen kansallismuseon auditorio) Vapaa pääsy
13:00-13:30 Francesca Grilli: Sparks (Taidekoti Kirpilä) LOPPUUNVARATTU*
14:00-14:30 Francesca Grilli: Sparks (Taidekoti Kirpilä) LOPPUUNVARATTU*
14:00 Anna-Mari Karvonen: Asennot (Q-teatteri)
14:00-16:00 Posthuman Theatre: Studies in Non-Human Acting (Kiasma teatteri) LOPPUUNVARATTU*
16:30-17:30 Panel on non-human acting (Kiasma Seminar room) Vapaa pääsy
17:00  Laine, Nylund, Palo: Matter (Puotilan ostoskeskus) LOPPUUNVARATTU*
19:00 Emilia Kokko: how to host something as a cloud (Kiitoradankuja 9, Vantaa) LOPPUUNVARATTU*
20:00-03:00 Love Me in November Club (Cirko, Maneesi) K-18, Vapaa pääsy

SUNNUNTAI
12:00-14:00 Festival Sauna (Sauna Arla)
15:00 Laine, Nylund, Palo: Matter (Puotilan ostoskeskus) LOPPUUNVARATTU*
17:00 Emilia Kokko: how to host something as a cloud (Kiitoradankuja 9, Vantaa) LOPPUUNVARATTU*
17:00-17:30 Francesca Grilli: Sparks (Taidekoti Kirpilä) LOPPUUNVARATTU*
18:00-18:30 Francesca Grilli: Sparks (Taidekoti Kirpilä) LOPPUUNVARATTU*
18:00-19:15 Majdalanie, Kerbaj, Mroué: Borborygmus (Espoon kulttuurikeskus, Louhisali) Suomen ensi-ilta

*Loppuunvarattuun esitykseen voi vapautua paikkoja, jos kaikki lipun varanneet eivät saavukaan paikalle. Näitä lippuja voi tiedustella esityspaikkojen ovilipunmyynnistä tuntia ennen esityksen alkua. Poikkeuksena Sparks ja how to host something as a cloud -esitysten ovilipunmyynti aukeaa vasta 15 min ennen esityksen alkua.